Menu
Loading radio ...
A+ A A-

Jerzy Zawadzki

 

Jerzy ZawadzkiTo prawdopodobnie największa kolekcja kart pocztowych z rycinami starego przedwojennego (niemieckiego) Gubina na świecie!. Zbiór Jerzego Zawadzkiego liczy dziś ponad pół tysiąca eksponatów i wciąż się powiększa. Pokazywany był kilkakrotnie w naszym mieście. Jak opowiadał w studio Radia Gubin właściciel tej niezwykłej kolekcji, na kartach przedstawione jest niemal całe miasto tak po niemieckiej jak i polskiej stronie. Wielu widocznych na rycinach miejsc i obiektów już dzisiaj nie ma, jest także spora liczba tych, których nie można rozpoznać. Warto posłuchać o historii miasta uwiecznionej na 100-letnich pocztówkach…

Przy okazji ogłosiliśmy konkurs z nagrodą w postaci jednej z kart pochodzącej z kolekcji J.Zawadzkiego. Pytanie brzmi: gdzie w Gubinie znajdowała się tzw. Loża Gubińska. Na odpowiedzi czekamy podczas programu Radia Gubin 8 marca po godz. 20.oo. Nagroda czeka.

posłuchaj

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.